Cibali Lisesi Resmi Web Sitesi | Cibali Portal | Cibali Lisesi Mezunları
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Başaranlar

Başaranlar Empty Başaranlar

Mesaj tarafından By DaBa Cuma Ağus. 01, 2008 5:24 am

Başaranlar Birincisi8

ÖSS'de sayısal, sözel ve eşit ağırlıklı alanlarda Türkiye birincisi olan İbrahim Gökhan Hacıahmetoğlu, "Birinciliği aslında beklemiyordum. Çok heyecanlıyım" dedi.

Başarısından dolayı mutlu olduğunu ifade eden Hacıahmetoğlu, "Birkaç tane emin olmadığım soru vardı. O yüzden birinciliği aslında beklemiyordum. ÇokÖSS birincisi: 'Birinciliği beklemiyordum' heyecanlıyım. Pek bir şey düşünemiyorum" diye konuştu. Düzenli çalışmanın önemini vurgulayan Hacıahmetoğlu, "Dershanede grup çalışması yapıyorduk. Aramızdan bir birinci çıkacaktı. Ben şanslıymışım" dedi. Düzenli olarak 2 yıldır sınavlara hazırlandığını kaydeden Hacıahmetoğlu, Boğaziçi, Fatih ve Sabancı üniversitelerini düşündüğünü, ancak bunların net olmadığını belirterek, "Bölüm olarak mühendislik istiyorum. Elektronik olabilir" diye konuştu.

ÖSS'nin diğer Sakar: "Planlı çalışmadım"

Öğrenci Seçme Sınavı'nda (ÖSS), sayısal, sözel ve eşit ağırlıklı puan türlerinde 300 ham puanla 2 birinciden biri olan Mersin Fen Lisesi öğrencisi Serkan Sakar, başarısını ailesi, öğretmenleri ve arkadaşlarıyla kutladı. Serkan Sakar, ÖSS sonuçları açıklandıktan sonra öğrenim gördüğü özel dersane tarafından düzenlenen basın toplantısına her ikisi de öğretmen olan annesi Zakire ve babası Nuh Sakar ile katıldı.

Sakar, sınavda sadece bir coğrafya sorusunu yapamadığını, ancak sayısal, sözel ve eşit ağırlık alanlarındaki soruları cevaplamada zorlanmadığını söyledi. Planlı ders çalışmadığını, bazı günler bin soru çözerken, bazı günlerde ise iki soru bile çözmediğini belirten Sakar, şunları kaydetti:

"Sınava girerken heyecanım vardı. Daha önce LGS sınavında Türkiye 19'uncusu olmuştum. Sayısal türdeki altyapımın çok iyi olduğumu biliyorum. Sözel konulara da eskiden beri hep günübirlik çalışırım. Sınav sonrasında ilk 3'e gireceğimi bekliyordum, ancak birincilik sürpriz oldu." Türkiye'deki bütün üniversiteleri gezdiğini, sadece ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği bölümünü tercih edeceğini belirten Sakar, "Bu mesleğe büyük ilgim var. Bilgisayar teknolojilerini de yakından takip ediyorum" dedi.

Sakar'ın anne ve babası ise onun derslerine fazla önem vermediğini, kendilerinin de sürekli "ders çalış" diye üzerinde durmadıklarını belirttiler. Sakar çifti, oğullarıyla gurur duyduklarını belirterek, "Her anne ve babanın bu mutluluğu yaşamasını dileriz" dediler.
By DaBa
By DaBa
Global Admin
Global Admin

Sınıfı : 12A/ Fen
Kullandığınız Programlar : After Effects, Photoshop, Flash Cs3, Fireworks, Dreamwear Cs3

https://cibaliportal.yetkin-forum.com